Hopp til Innhold
!Første sommer med baby?

Dagsorden for generalforsamling i Ammehjelpen 2020

Tid: Søndag 25. oktober 2020, kl. 10:00-13:00.
Sted: Zoom

1. Åpning

Åpning ved styreleder Camilla Amundsen.

2. Konstituering

2.1. Godkjenning av innkalling
2.2. Godkjenning av dagsorden
2.3. Valg av ordstyrer
2.4. Valg av to referenter
2.5. Valg av to medlemmer til å skrive under protokollen

3. Forretningsorden

Forretningsorden (pdf)

4. Ammehjelpens årsmelding 2019

Ammehjelpens årsmelding (pdf)

5. Ammehjelpens årsregnskap 2019, noter til regnskapet og revisors beretning

Ammehjelpens årsregnskap 2019, noter til regnskapet og revisors beretning (pdf)

6. Ammehjelpens arbeidsprogram 2020-21

Videreføring/utvikling av disse oppgavene:

Nye oppgaver:

Styret setter sammen arbeidsgrupper til disse oppgavene der det er hensiktsmessig.

7. Ammehjelpens budsjett 2020

Ammehjelpens forslag til budsjett (excel)

7.1. Notat til budsjettet (pdf)

8. Innkommet sak fra styret: Endring i vedtektenes § 5.1 Nasjonale ledd

Nåværende ordlyd

Vedtak og valg fattes med simpelt flertall. Ved simpelt flertall må vedtak og valgte personer få mer enn 50% av stemmene, og blanke stemmer telles ikke.

Ny ordlyd

Vedtak og valg fattes med alminnelig flertall. Ved alminnelig flertall må vedtak og valgte personer få mer enn 50% av stemmene, og blanke stemmer telles ikke.

Begrunnelse: I nåværende ordlyd er det definert «alminnelig» flertall, men skrevet «Simpelt flertall».

Sentralstyret mener at intensjonen med denne paragrafen var «alminnelig flertall».

Ved å bruke «alminnelig flertall» i avstemninger og valg, vil avgjørelser og valg bli mer i tråd med flertallet i organisasjonen.

Eksempel:
Det skal velges ny styreleder, og man har 3 kandidater:
Ved å bruke simpelt flertall, kan dette valget avgjøres med én valgrunde. Ulempen er at man kan ende opp med at Kandidat 1 får 40 % av stemmene, Kandidat 2 får 35 % og Kandidat 3 får 25 %. Man får ikke en leder som flertallet har stemt på.

Ved å bruke «Alminnelig flertall» vil man i dette tilfellet ha brukt to runder på valget. Kandidat 3 ville gått ut, og det blir omvalg mellom kandidat 1 og 2. På denne måten åpnes det for at Kandidat 2 også har en sjanse. Utfallet vil bli en leder som har støtte hos en større del av medlemmene.

9. Avslutning

Var artikkelen nyttig?

Ja
Nei
Takk! Send e-post til nettside@ammehjelpen.no hvis du har spørsmål eller tilbakemeldinger du ønsker svar på.